
Bruichladdich Full Strength 1989 13Y
Bruichladdich bracht in 2002 de zeer geliefde Full Strength op de markt die ook z'n naam waard is. Met z'n 57,1% alcohol is deze Islay Single Cask een klepper van formaat.
- Voor 17:00 uur besteld, vandaag verzonden
- 1 jaar kurkgarantie
- 100% Belgische onderneming
- Gratis verzending vanaf 60 euro
- Meer informatie? Neem contact op over dit product
Lichtgevend, middelzwaar en gespierd met een stevig eikenhouten fundament. De neus is pittig, krachtig en aantrekkelijk. Absoluut barstend van energie! De whisky is pittig, knapperig en schoon in de mond. Fruit en licht eiken aroma's in indrukwekkende harmonie. De smaak van de handgemaakte whisky in oude stijl is uitstekend gebalanceerd en zeer geslaagd. Deze pittige en jeugdige kerel is een top Islay-whisky.
Het is Jim McEwan, Master Distiller bij Bruichladdich die in 2001/2002 zich volop stortte op het project Full Strength. Er was een grote vraag om een Islay Cask Strength op de markt te brengen bij Bruichladdich door fans van over de hele wereld.
Jim selecteerde de beste vaten whisky van het jaar 1989 en stelde er een topwhisky mee samen. De vaten zijn allemaal van 100% Amerikaanse eik. Bruichladdich Full Strength was de voorloper van de Octomore-reeks die tot vandaag nog steeds een hype zijn in whiskywereld.
Jim McEwan werd meermaals bekroond als Distiller of the Year en haalde in zijn meer dan 50-jaar lange carrière vele prijzen binnen voor zichzelf, maar ook voor de distilleerderijen waarvoor hij werkte.
Jim startte zijn carrière als Cooper bij Bowmore en heeft daarna even zijn licht opgestoken bij Roseburn om daarna terug te komen bij Tannochside, dat ook eigendom was van Bowmore en hierna terug bij Bowmore te werken.
Het is in de lente van 2000 dat Jim een deal sluit met Bruichladdich om er de laatste 12 jaar van zijn carrière, de taak van Master Distiller op zich te nemen. Hij verheft Bruichladdich tot het sterrendom en eindigt zijn carrière met de immens populaire The Botanist Gin, dat wereldwijd de harten van vele fans verovert.
Deze fles komt uit een privé-collectie
Inhoud:
- Metalen koker (lichte deuk onderaan)
- Fles (label en sluiting zijn in perfecte staat)
- Productboekje Bruichladdich
- Caskoffer 2004 boekje over de release van de eerste Octomores.
Artikelcode | 400.137.11 |
Alcohol | 57,1% |
Inhoud | 70cl |
Smaak | Rijk, complex en geturfd |
Herkomst | Islay, Schotland |
Producent | Bruichladdich Distillery |
average of 0 review(s)
Help ons en andere klanten door het schrijven van een review