
Odisseia Colheita Tinto DOC
Stevig beestje dat ondanks de druivenblend van Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Barroca en Tinta Roriz (Tempranillo) een stevige aanzet heeft met zacht gepolijste tannines en een lange afdronk.
- Voor 17:00 uur besteld, vandaag verzonden
- 1 jaar kurkgarantie
- 100% Belgische onderneming
- Gratis verzending vanaf 60 euro
- Meer informatie? Neem contact op over dit product
De wijn
De Odisseia Colheita Tinto is een stevige rode wijn. Een blend van Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Barroca en Tinta Roriz (Tempranillo) zorgen voor een complexe neus aan aroma's en beloven stevigheid in de mond. Dit zijn aroma's van rijpe rode en zwarte bessen noten, in combinatie met de complexiteit van toetsen van hout.
Een 'standaard' favoriet van vele Odisseia-fans. Bij een eerste aanzet wordt de belofte waargemaakt met een ronde, soepele stevigheid met een ellenlange afdronk. De wijnen worden afzonderlijk gepolijst op 2e gebruikte eiken vaten. De tannines worden versoepeld door een lichte MLF (Malolactische fermentatie). Ook weer een topper voor het zoveelste jaar op rij.
Deze wijn past heel zeker bij stoofpotjes, entrecote, steak en andere stevige gerechten.
Het domein
Na het behalen van een diploma in oenologie en verschillende stages in Bourgondië in 1992, had Jean-Hugues Gros de unieke kans om 16 maanden bij Sandeman in Porto te werken, en zo Portwijnen en de charmante Douro-regio evenals zijn wijnen te ontdekken.
Verdere ervaringen in Californië en in Champagne brachten hem in 1999 definitief in dienst bij Quinta do Convento de São Pedro das Águias, een klein Port-wijnproducerend landgoed gelegen aan de rivier de Távora, dicht bij Tabuaço. Momenteel is Jean-Hugues zowel wijnproducent als consultant-oenoloog voor verschillende landgoederen in de Douro-regio. Jean-Hugues heeft destijds de beslissing genomen om slechts wijnen te maken van de beste oogstjaren. Een voordeel voor hem is dat hij geen viticulteur is, zodat hij zijn tijd vollop kan richten op het maken en perfectioneren van zijn wijnen.
Jean-Hugues haalt jaarlijks prijzen binnen in de topregionen. Zijn wijnen staan gequoteerd in de top 5% van de wereld.
Merk | Odisseia |
Artikelcode | 100.07.10 |
SKU | ODISTIN12 |
EAN | 5600313692944 |
Druiven | Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Barroca en Tinta Roriz (Tempranillo) |
Vatlagering | Franse eikenhouten vaten, 12 maanden (nadien 12 maanden in de fles) |
Alcohol | 14% |
Regio | Douro, Pinhao |
Land | Portugal |
Bekroningen |
average of 2 review(s)
Wat een ontdekking!!!! Nooit verwacht dat de wijn (weliswaar aanbevolen) inderdaad zooo goed zou zijn.
Koper heeft geen omschrijving achtergelaten.